sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

La Tehzen..!

Ve yeni güne uyandığında bakacaksın ki, birkaç çizik daha kalbine atılmışın yanında YÜZÜNDE de..
Bu makale 2019-04-12 10:25:44 eklenmiş ve 319 kez görüntülenmiştir.
Fatma Kahraman

İki ayak üstünde bir beden ama kimbilir kaça bölünmüş.  Hangi ruhun insanıyız! O meçhul!.. Kayıp şehrin çocukları gibiyiz. Geride bıraktığımız üçbeş misket. Neden avuçlarımız eskisi kadar küçük değil? Kalbimize dolanlarla birlikte avuçlarımızda mı büyüyor ki! Gözlerimizde ki ışıklarda sönmüş sanki, eski ışıl ışıl bakışlardan eser kalmamış.
Eski canlı, bir şeylere yetişme çabasındaki adımlarımızda yavaşladı artık, hayatın tüm hızının aksine.
Ağaçların altında bıraktığımız sevgilere ne oldu ya! Onları da mı kaybettik yoksa.. Galiba o ağaçlar da yaşamıyor artık. İçimizde ki küflü yürekler gibi..
Çoğu zaman akşamları üzerimize yorgan diye çeker olduk.
Sayısını bile hatırlayamadığımız gece doldu içimize.  Kör saatlere yürüdüğümüzden midir nedir, bir tarafımız hep çizik, hep karanlık, hep yara.. Hadi diyorum, hadi bir gülüş çıkar yorgun yıllara, gözlerini sevinçten ağlat, dudaklarından sürpriz kelimeler dökülsün, beklediğin duraklardan es geç bir kere de! Yaralı bir güvercini iyileştir mesela.
Ya da sırtına yük yaptığın kişileri affetmeyi dene.. Yapabiliyor musun? Yapamıyorsun! Geçen zamanın bir dur diyeni yok çünkü..
Bu sabahta kurma saatini bakalım, çıkar içinde ki pili. Kaç ömür sayfasındayız ki! Kaç sayılı günün yaşanılası heyecanı..
Dermansız ayakların, isyan edecek belki de bedenine, koşamayacaksın. Ve yeni güne uyandığında bakacaksın ki, birkaç çizik daha kalbine atılmışın yanında YÜZÜNDE de..
İşte sırf bunlara inat, ne olur bir bak!
Dört tarafımızı çeviren dikenli tellere bak. Eğer koparmazsak bu paslı telleri, kurtarmazsak kendimizi bataktan, eğreti gülüşlere kanıp gidersek, günbegün yakacak cehennem ateşi bizi. Canhıraş çığlıklarımızı kendi kulaklarımızdan başkası duymayacak. Ve Rabbe sığınıp ondan medet ummazsak kimse veremeyecek bize geçmişimizi.
Unuttuk değil mi?
Peygamber efendimiz (s.a.v.) Hz. Ebu Bekir’ le Mekke’ den Medine’ ye hicret ederken mağara da ona; ‘’LA TAHZEN İNNALLAHE MEANA’’ demişti. Unutmayalım, ne yaşamışsak yaşadık. Tövbe kapısının açık olduğunu bilelim ve diyelim ki; 
ÜZÜLME, ALLAH BİZİMLE BERABERDİR..
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
 Marmaratimes.com
© Copyright 2013 Marmaratimes.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop