sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

Dikkat! Hollanda’da seçimin galibi aşırı sağ!

Türkiye’de hükümet ve sivil toplum örgütleri, Avrupa, ABD ve diğer Hıristiyan kimliğine sahip ülkelerdeki Müslümanlara sahip çıkacak etkili bir refleks ortaya koymalıdır.
Bu makale 2019-03-21 21:56:42 eklenmiş ve 404 kez görüntülenmiştir.
Talat Uzunyaylalı

Hollanda'da aşırı sağcı Demokrasi İçin Forum Partisi, senato üyelerini belirleyecek olan Eyaletler Meclisi seçimlerinin galibi oldu. Başbakan Mark Rutte'nin partisi ikincilikle yetindi.  
 
Demokrasi İçin Forum Partisi lideri Thierry Baudet kim ve niçin endişe duymamız gereken bir politikacı? Her şeyden önce katı bir yabancı düşmanı; göçmenlerin can düşmanı dense yeridir, Baudet için. İslam’a karşı çok sert bir eleştiri dili kullanıyor. 
 
Hollanda'nın AB'den ayrılması için referanduma gidilmesini de savunuyor, Baudet. Baudet, Avrupa’da sayıları çoğalan aşırı sağın genç yüzlerinden. Ulusal kimliğin göçmenlerce tehdit edildiği yaygarasının politik savunucularından. Seçimlerden önce ‘Hollanda ulusal kültürünü korumaya’ söz verdi ve işbaşına geldiğinde, Hollanda ve AB’deki göçmenlere karşı radikal bir tutum takınacağını savundu. Seçmenler de bu tezi yerinde bulmuş olmalı ki, oylarıyla Baudet’in önünü açmakta mahsur görmediler.   
 
Baudet ve partisi güçlendikçe Hollanda’daki Müslümanlar güçsüzleşecek. Çünkü Baudet, belirttiğimiz gibi, Radikal düzeyde İslam karşıtı bir siyasetçi. Sadece ülkesinde değil, yapabilse tüm Avrupa’daki camileri kapatmak istiyor. Hele Kuran! Kutsal kitaba hiç tahammülü yok, Baudet’in. Hollanda’da Kuran'ı yasaklamak istiyor!
 
Hatırlanacağı gibi, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki Al Noor ve Linwood camilerine, 15 Mart Cuma günü yapılan terör saldırasında, 50 kişi hayatını kaybetmiş, 50 kişi de yaralanmıştı. Bu vahşi cinayeti işleyen aklı başında aşırı sağ görüşler taşıyan bir Hıristiyan radikalist genç adamdı. 

Şunu anlamalıyız: Baudet gibi aşırı sağ ve radikal biçimde Hıristiyan kimliğine bağlı liderler çoğaldıkça bu ülkelerdeki Müslümanların emniyeti artık asla güvende olmayacaktır. Her an, Yeni Zelanda örneği, Avrupa’nın bir köşesinde karşımıza çıkabilir!
 
Türkiye’de hükümet ve sivil toplum örgütleri, Avrupa, ABD ve diğer Hıristiyan kimliğine sahip ülkelerdeki Müslümanlara sahip çıkacak etkili bir refleks ortaya koymalıdır. Hatta Hükümet’in bu konuları yakından takip edecek bir ofis oluşturup Batı’daki aşırı sağın Müslümanlar ve İslam dinine karşı geliştirdiği eleştirel dili ve sonuçlarını yakından takip etmesi ve karşı önlemler alması gerekir. 
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
 Marmaratimes.com
© Copyright 2013 Marmaratimes.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop