sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

Devlet kimden korkuyor?

Seçim sonrasında şimdiden çalışmak, projeler üretmek gerekiyor. Burada en önemli şey tekrara düşme hastalığından arınabilmek olacak
Bu makale 2019-02-19 20:47:15 eklenmiş ve 596 kez görüntülenmiştir.
Yunus Ekşi

Bir yandan Türk halkı sürekli borçlanırken hayat devam ediyor. Artan fiyatları, sebze fiyatları gölgelediği halde;  oluşturulan Tanzim fiyatları ile adeta Türkiye’de sanki her  tüketilen ürün sebzeye bağlandı.  Tanzimde sebzelerin fiyatları düşerken,  yine sanki Türkiye’de enflasyon düştü, işsizlik sorunu çözüldü, fabrikalar ardışık biçimde  açıldı. Peki bu işi yerel seçimleri atlattıktan sonra sürdürülebilirliği ne kadardır?
Seçim sonrasında  şimdiden çalışmak, projeler  üretmek gerekiyor. Burada en önemli şey tekrara düşme hastalığından arınabilmek olacak
Toplum her geçen gün ekonomide sıkışan bir yay halini alıyor. Bu yay bir yerde fırlayacak. Bu fırlayacağı yer ekonomik sıkıntılar büyük olacak. Halkın faiz düzeni içinde bankaların kucağına itilmesi, borç batağına itilmesi bu büyük ekonomik krizin sebebi olacak. Madem ki artık Türkiye’nin kaderini bir kişi belirleyecek bir sisteme geçtik, o zaman o bir kişi milleti faiz belasından kurtaracak yeni bir model adımlarını atmalıdır.
Eğer sorunları tespit edip, bunları yeni bir paradigmayla çözecek kabiliyet, ekip ve bilgi birikiminiz varsa, başarının gelmesi asla tesadüf olmayacaktır.
 Ak Parti maalesef faizli düzeni değiştirme adına bütün gücü eline aldığı halde, halkın bütün desteğini alabileceği halde, faizle mücadelede alternatif proje sahiplerinin destek vermeye hazır oldukları halde, sürdürdüğü borçlanma modelini terk edecek en ufak bir emare göstermemekte, aksine son bütçeye 117 milyar faiz ödemesi koyarak; faiz ödemelerini bir yıla oranla % 54  arttırarak Türk milletini çok ağır bir borcun altına sokmuştur. 
Ülkemiz iktisadi beka sorunu yaşarken, bunun siyasi bir dille siyasi bir beka anlayışının arkasında, devletin bekası olarak taktim edilmesi bizi ayrıca ciddi biçimde kaygılandırmaktadır. 
Aidiyet, soy sop ilişkisi, geldiğiniz yer sizi doğru  kılmıyor. Sizi doğru kılacak olan şey yaptığınız şeylerdir.
Bizim ısrarla altını çizdiğimiz temel bir yaklaşımımız var; bu ülkede asıl sorun faiz düzenidir. Bu düzen Allah’ın haber verdiği bir savaş halidir. Bu faiz düzenini kabul edip, destekleyip mümin kalamaz. 
Müslümanlar hala bir gerçeği kavramış değildir. Allah ile sürekli savaş halinde olarak iman etmiş olmayız. Sistem öyle kurulmuş ve öyle  işliyor ki istisnasız faiz ödemeyen yoktur. Gidip somut biçimde  faizli kredi çekmek bu sistemde gerekmiyor. Her yeri sarıp sarmalamış bir  sistem işliyor. Her yerde Allah ve elçisi ile savaş halindeyiz. İmamlardan tutun, devleti yönetenlerden, tüm kurumlarımıza kadar Allah ile savaşıyoruz. 
Sakın ha ben ne yapabilirim kimse bulunduğu konumdan söylemesin. Hiç bir şey yapmayışın senin gerçek durumunu ortaya koyar.  Her sabah kalktığında, faizle mücadelede bir slogan at evinde. Önce evinin içinde ruhun dirilsin. Bunuda yapamayanlar zaten yaşayan ölülerdir. Hiç bir bahane, gerekçemiz, faizle savaşmamız gerektiği konusunda, bizi mahşerde Allah’ın hesaba çekmesinden kurtaramaz.
Allah Cumhurbaşkanımızı da sınıyor. Cumhurbaşkanımız direk faizle savaş haline girmesi şarttır. Bu işe aktif komutanlık yapmak zorundadır. Bu işe iman edenleri bir araya toplamak zorundadır. Oy için İzmir şarabını pazarlamayı, basında gönlü sıkılmadan söyleyen zihniyeti ekonomi kurulunun başında tutarak elbette faizle mücadele edilemez. 
Onlar  çok güçlü, biz bu sistemi değiştiremeyiz diyenler bana Talut’un ordusunda ırmağın kıyısına gelip; kana kana o sudan içenleri hatırlatıyor. İtaat eden, direnen, sabreden ve zaferi Allah’tan bekleyip gereğini yapan kalan az topluluk ise, Calut'un ordusunu bozguna uğratmıştı. 
İşte az bir topluluk olan bu ordunun başında faizle mücadelede Talut gibi; bilgili, devleti milleti bilen, toplumun her kesimine dokunabilen, onları faizle mücadeleye akın akın birleştirebilecek güçlü biri olmalı. Talut’u Allah seçtiğinde ona ilk itiraz edenlerde kavmiydi. 
Ülkem için büyük endişeler taşıyorum. Kurulu faiz düzeneğinin işleyişi para kredi sistemi bu işin kalbidir. Yeni bir para kredi sistemi kurulmalıdır. Para faizsiz üretilmeli, üretimin hizmetin karşılığı olarak ; mizan ve ölçü denkliği olarak piyasada var edilmelidir. Bu denkli, doğal bir iktisat döngüsü modeli ile tabanda bütün millete inen bir mekanizma olarak, yeni bir vergi modeline de  bizi taşıyacaktır. 
O zaman devlet eli ile yapılan şu anda tatbik edilen faizi besleyen vergi modeli lağvedilip ölçü ve mizan denkliği prensibi ile ayarı için %2 ile %5 arasında vergi uygulanabilir.
Selam ve dua ile...
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
 Marmaratimes.com
© Copyright 2013 Marmaratimes.com. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop